زندگینامه

زندگینامه – شهید هادی ابرار

شهید هادی ابرار

تاریخ شهادت:

۲۶ مرداد ۱۳۶۱

هادی ابرار فرزند عالی در روز اول فروردین‌ماه سال ۱۳۳۶ در روستای كناری شهرستان تنگستان به‌دنیا آمد. هنوز ۳ سال بیشتر نداشت كه پدرش را از دست داد و در پناه مادری دلسوز بزرگ شد.

سال ۱۳۵۲ جهت تأمین هزینه زندگی وارد نانوایی شد و در سال ۱۳۵۴ در جست‌و‌جوی كار، به كویت عزیمت نمود و در آن‌جا كنار مسجد شیعیان ساكن گشت. زبان عربی را در حد بسیار عالی فرا گرفت و پس از ۴ سال، در ۱۸ سالگی به وطن مراجعت نمود.

آن‌قدر دلش برای محرومان می‌تپید كه یك‌بار فردی را كه دچار بیماری سرطان شده بود، به روستا آورد تا با جمع‌آوری كمك مالی، هزینه مداوای وی تأمین گردد.

وقتی به خدمت نظام فرا خوانده شد ولی به دلیل مازاد بودن نیرو، از خدمت معاف گردید به شغل ملوانی مشغول گشت.

در سن ۲۳ سالگی در تاریخ ۱۳۵۶/۴/۱۳ ازدواج كرد و به چغادك نقل‌مكان نمود.

با شروع جنگ، مشتاقانه به یاری امام شتافت و با وسیله‌ نقلیه شخصی خود، آردهای جمع‌آوری شده را به مردم می‌رساند تا برای رزمندگان نان درست كنند و نان‌ها را به جبهه می‌برد.

هادی چندی بعد ماشینش را فروخت و بدون اطلاع نزدیكان همراه ستاد جنگ‌های نامنظم به جبهه رفت و با سمت آر.پی.‌جی‌زن در میادین نبرد حق علیه باطل در عملیات ثامن‌الائمه و بیت‌المقدس جنگید و سرانجام در بیست‌و‌ششمین روز از مردادماه سال ۱۳۶۱ در سن ۲۵ سالگی نامش را در جرگه‌ شهدای عملیات رمضان ثبت كرد و تا سال ۱۳۷۹ همه در انتظار بازگشتش بودند.

 

اما از این تاریخ به بعد دولت نام او را جزو شهدای گران‌قدر دفاع مقدس اعلام كرد؛ هر چند كه پاره‌های پیكرش غریب و گمنام در خاك تفتیده‌ جنوب باقی ماند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =

بستن