وصیتنامه

وصیت‌نامه – سردار شهید محمود شهبازی دستجردی

وصیت‌نامه سردار شهید محمود شهبازی دستجردی

 

ان الله اشتری من المومنین انفسهم و اموالهم بان لهم الجنه ، یقاتلون فی سبیل الله فیقتلون و یقتلون………..

 

……… فاستبشروا ببیعکم الذی بایعتم به و ذلک هو الفوز العظیم .

 

همانا خداوند از مومنان جان‌هاشان و مالشان را خرید و در مقابل برای آنها بهشت را قرار داد و مؤمنان می‌جنگند و در راه خدا می‌کشند و کشته می‌شوند …

 

… پس شاد باشید به معامله‌ای که سودا نمودید و این‌است آن رستگاری بزرگ .

 

خداوندا ، توفیقی عطا فرما که از جمله کسانی باشیم که خود بشارت به آنها داده‌ای که در این معامله شرکت جویند ، و ای کسی که جز تو کس دیگری ندارم ، الهی و ربّی من لی غیرک ، از تو خواهانم که زندگیم را زندگی محمدی و مردنم را مردن محمدی قرار دهی ، اللهم اجعل محیای محیا محمد(ص) و آل محمد(ص) و مماتی ممات محمد(ص) و آل محمد(ص) .

وقتی که در زیارت عاشورا میخوانیم که یا ابا عبدالله انی سلم لمن سالمکم و حرب لمن حاربکم الی یوم القیامه، ای حسین (ع) من آشتیم با کسانی که با تو آشتیند و در جنگ و ستیزم با کسانی که با شما سر جنگ دارند، چگونه می‌توان در هر زمان کنار گود نشست و دست از یاری فرزندان حسین (ع) که بیش از هزار سال در شکنجه و تبعید به سر می‌بردند فرو بست ، مگر می‌شود که مسلمان بود ، از رسول اکرم (ص) تبعیت نمود ، دوست دار حسین (ع) باشیم تشیع علوی را برگزیده باشیم اما روحانیت را کنار گذارده باشیم و بگذریم ، ابداً. روحانیت با آن مشخصه‌های بارزی که هر زمان داشته از کلینی‌ها گرفته تا خمینی‌ها ، هر زمان حافظ اسلام بوده‌اند و ان شاء الله تا انقلاب مهدی (عج) خواهند بود .

اولین سفارشی که به عنوان وصیت دارم همین کلمه است روحانیت ، آخوند، ملا، طلبه چقدر این کلمه ارزش دارد و معنا ، ای همه آن کسانی که سفارشم به گوش و دیده‌تان خواهد رسید مبادا روحانیت را تنها بگذارید . بدانید که تمام تلاش ابر قدرت‌ها در از بین بردن اسلام ، روی روحانیت قرار دارد شاهد این مدعا را در اسناد لانه جاسوسی بخوانید که چقدر امریکا از ملا می‌ترسد ، با یک نمود عینی در همین صد سال اخیر ببینید هر جا کوچکترین حرکتی ، قیامی ، جنبشی شده با رهبری همین روحانیت بوده : قیام سید جمال الدین اسد آبادی ، نهضت و جنبش تنباکو ، قیام میرزا کوچک خان جنگلی ، قیام شیخ محمد خیابانی ، نهضتی که میرزای اول در عراق آغاز نمود، با یک فتوا مردم بابیل ، استعمار انگلیس را بیرون راندند ، نهضت شیخ محمد عبده ، نهضت اخوان المسلمین با رهبری حسن البناء و سید قطب ، جنبش مشروطیت با رهبری آیت الله طباطبایی و بهبهانی و الی آخر ، تمامی این‌ها با رهبری روحانیت بوده و وقتی این سخن امام را بیاد می‌آورم که چرا می‌خواهید این قدرت را بشکنید ، شکست روحانیت ، شکست اسلام است. به فکر می‌افتم که چرا ؟

چرا ؟

من خودم امام عزیز و رهبر انقلاب را هم در یک جریانی به نام روحانیت می‌بینم نه مانند آن گروه منحرف که امام را تنها می‌بینند ، من استمرار حرکت انبیا را ولایت فقیه می‌دانم و برایم هم مشخص شده که همین جریان روحانیت ادامه دهنده راه اوست و باز به شما برادران و خواهرانم گوشزد می‌کنم که روحانیت را کنار نگذارید .

سفارش دوم من در مورد سپاه پاسداران می‌باشد ، بازوی مسلح ولایت فقیه و روحانیت ، باید سپاه آن چنان شود که پاسداران به عنوان فریضه واجب خدمت نمایند ، نه به عنوان شغل، چرا که این دو بازوی ولایت فقیه سپاه و روحانیت شغلی ندارند و نباید سپاهی بودن و روحانی بودن را شغل حساب نمود چقدر ابر قدرت‌ها از این سپاه نوپا می‌ترسند، چرا که برادر سپاهی به عنوان فریضه وارد سپاه می‌گردد ، نه حق مأموریتی می خواهد و نه فوق العاده‌ی بدی آب و هوا ، بلکه هر کجا که سخت‌تر باشد وارد می‌گردد چرا که اجرش عظیم‌تر می‌گردد .

قبلا اگر ترس ما از لیبرال‌ها بود که مبادا خط امام را خدشه دار نمایند ، اکنون دیگر لیبرال‌ها به زباله‌دان تاریخ افتادند و انقلاب سوم هم پیروز شد ، منافقینی که در تدارک بودند که پس از حیات امام نهضت را منحرف نمایند زودتر روی آب آمدند و رو در روی ملّت مسلم قرار گرفتند ، تلاش تمامی شما باید این باشد که ریشه منافقین بدتر از کفار را برکنید و در این صورت دیگر آمریکا باید تا صد سال بلکه همیشه گورش را گم کند و دست از ایران ، دیگر بشوید و منتظر باشد که دیگر ما سراغ او برویم .

پدر و مادرم ، از این که زحمات بسیار در تربیت فرزندتان کشیدید ، امیدوارم که خداوند اجرتان را افزون‌تر دهد من خود به یاد دارم که قرآن را در دامان مادرم فرا گرفتم و با بیل پدرم رنج‌ها را چشیده‌ام .

پدر جان ،تو خودت خوب می‌دانی که دنیا دار فنا است و آخرت مسلماً بهتر است و باقی ، که : الدنیا دار الفناء و الآخره خیر و ابقی .

مادرجان ، سفارشی که به شما دارم در مورد خواهرم است که دلم می‌خواست ایشان بعد از تمام کردن کلاس نهم به قم برود ، انشا الله کاری کن که او این عمل را انجام دهد و سفارش عظیم‌تری که به شما دارم که مادرم ، چون خودت فرزند یک روحانی بوده‌ای دلم می‌خواهد که تو مرا به خاک بسپاری و حتی پدرم خاک و گل بر روی قبرم بریزد تا همه بدانند که شما سرشار از شوق هستید و ایمان .

فامیل بداند که باید فرزند بدهند و ابر قدرت‌ها بدانند که با شهید دادن خانواده‌ها حرکت انقلاب تندتر می‌گردد و چرخ‌های آن سریع‌تر .

مجلس ختم هم چندان با شکوه نباشد ، دوست دارم اگر استادم حاج آقا پرورش فرصت نمودند تقاضا نمایید که در باره قیامت برای شما صحبت نماید .

کتابخانه‌ای که دارم بعد از اینکه علی آقا پسر خاله‌ام کتابخانه را یک دست نمود (کتاب های منحرف را من تنها به عنوان تحقیق آنجا گذاشتم و هدف دیگری در کار نبود این کتاب‌ها را علی آقا پسر خاله‌ام که می‌دانم او هم خط با من بوده ، بردارد و در جای مناسب استفاده کند ) در اختیار خواهر و برادرم قرار دهند .

خدمت برادرم عباس آقا پس از برگشت سلام برسانید و دلم می‌خواهد که ایشان در سپاه پاسداران خدمت نماید چرا که محیطی قابل رشد برای فرزندان انقلاب است و مسئولیّت خواهر و برادر و فرزندان خواهر و برادرم را بعهده ایشان می‌سپارم . علاقمندم که انشاء الله شما کتاب‌های استاد شهید مطهری را به آن‌ها بیاموزید و خط فکری و سیاسی شهید مظلوم بهشتی را بیان کنید و به آنها یک رشته بنیادین بدهید .

پس انداز من از دو سال معلمی که داشتم و مدت زمانی که در سپاه بوده ام پیش دایی‌ام می‌باشد از این پس‌انداز چون چند سالی است که پدر و مادرم به مشهد نرفته‌اند ، زیارت مشهد بروند و بقیه را تصمیمش با پدرم می‌باشد.

ضمنا موتوری هم در تهران دارم ، تصمیم در مورد موتور را هم به عهده حاج آقا پرورش می‌گذارم. وصیت‌های زیادی در زمان‌های مختلف نوشته‌ام این وصیت را کامل‌تر از بقیه می‌دانم و فقط کافی است همین را عمل نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 1 =

بستن